کارآفرینی

مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز

راه‌های ارتباطی : zil.ink/iec.shirazu

  

دانلود گزارش عملکرد مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز - 1400

نقش آفرینی فعال در مسائل اجتماعی از ویژگی های دانشگاه‌های نسل جدید به شمار می‌رود و مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز نیز با استفاده از ظرفیت‌های متنوع نوآوری و شتابدهی، ایجاد بستر مناسب برای حرکت این دانشگاه به سمت دانشگاه‌های نسل جدید را هدف خود قرار داده است. 

مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز، یک زیست بوم فعال داخلی را شکل داده و از مرحله تولد و پرورش ایده‌های خلاقانه تا تجاری‌سازی و ورود به بازار، بر اساس روش‌های به‌روز و همچنین اقتضائات بومی، برنامه ریزی محتوایی صورت گرفته است. شایان توجه است این ساختار در یک کنشگری فعال با بازیگران بیرونی ملی و منطقه ای تعریف شده است. 

اجزای اصلی مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز شامل: مراکز نوآوری تخصصی، دو شتاب دهنده فعال، واحد تجاری سازی و صادرات فناوری، دفتر مالکیت فکری ، واحد خدمات فناوری، تحقیق و توسعه، شبکه داوران تخصصی، دفتر تعاملات علم و فناوری و واحد رویدادها و ارتباطات می باشد.

آدرس : شیراز ـ بلوار جمهوری اسلامی ـ ساختمان مدیریت دانشگاه شیراز ـ طبقه پنجم ـ مرکز نوآوری و کارآفرینی
شماره تماس داخلی مرکز نوآوری : 36134114-071    شماره مستقیم : 07136274290
 
 
 
با توجه به تغییرات سریع فناوری های روز و همچنین تغییر مسائل اجتماعی، نیاز به مرکزی که پاسخ متناسب با این تغییرات را از طریق پژوهش، جذب خلاقیت ها و نوآوری ها، توانمندسازی افراد و تیم ها و در نهایت تولید محصول مبتنی بر دانش و پژوهش و عرضه آن به بازار بدهد ضروری بنظر می رسد. مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز، برای همگام شدن با این تغییرات و به منظور استفاده از پتانسیل دانشجویان این دانشگاه به خصوص در رشته های مهندسی  در پیشبرد اهداف اقتصاد دانش بنیان، حمایت، تقویت و ترویج فرهنگ نوآوری و کارآفرینی اقدام به تاسیس مرکز نوآوری مهندسی نموده است. در مراکز نوآوری مهندسی دانشگاه شیراز، سه دسته مخاطب اصلی مورد حمایت قرار می گیرند: فرد کارآفرین(صاحب ایده) - فرد متخصص(بدون ایده) - تیم همراه با ایده
 
 
راه‌های ارتباطی : لینکدین - اینستاگرام - آپارات
شرکت هاب شیراز با هدف تمرکز زدایی اکوسیستم کارآفرینی کشور و تقویت و غنی‌سازی زیست بوم کارآفرینی و نوآوری جنوب کشور به وسیله کشف، جذب و پرورش ایده‌ها و تیم‌های مستعد و فعال و همچنین کمک به توسعه شخصی و تقویت روحیه کارآفرینی فعالیت خود را آغاز نموده است.شرکت هاب شیراز ضمن ایجاد حلقه ارتباطی دانشگاهیان با صنایع در قطب جنوب کشور و با در نظر گرفتن حوزه‌های تمرکز شرکت کسب و کارهای نوپای حرکت اول، برنامه ویژه‌ای جهت شتابدهی تیم‌ها و کسب و کارهای نوپا در حوزه‌های سلامت دیجیتال، تجارت الکترونیکی ،آموزش الکترونیکی ،بازی و رسانه‌های دیجیتال و شهر هوشمندطرح‌ریزی نموده است.
هاب شیراز تلاش میکند به رسالت خود که همانا توانمندسازی تیم‌های استارتاپی جنوب کشور از طریق رساندن ایده به محصول آماده ارائه به بازار و توسعه و اشاعه فرهنگ کارآفرینی در منطقه جنوب کشور جامه عمل بپوشاند.
آدرس : خیابان جمهوری، ساختمان مدیریت دانشگاه شیراز، برج نوآوری، طبقه هشتم
شماره تماس : 07136132941
ایمیل : info@hubshiraz.ir
 
 

رویداد سرمایه گذاری استارتاپی شتابدهنده کوانتوم پلاس دانشگاه شیراز (فاند دِی) در راستای تفاهم‌نامه همکاری بلندمدت با شرکت توسعه دانش بنیان سینا و معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز به منظور تقویت زیست‌بوم فناوری و نوآوری در روز چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ از ساعت ۹ الی ۱۲:۳۰ به صورت مجازی برگزار گردید.

استارتاپ‌های شرکت کننده در این رویداد که زیر نظر شتاب‌دهنده کوانتوم پلاس و واحد تجاری‌سازی مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز قرار می‌گیرند در حضور نمایندگان شرکت توسعه دانش بنیان سینا به ارائه‌ی خود پرداختند.

تعداد ۱۱ تیم در حوزه‌های زیست فناوری و تجهیزات پزشکی، پرینتر سه‌بعدی، کشت بافت گیاهی، نانو مواد، محیط زیست و تجارت الکترونیک به ارائه طرح‌ها و ایده‌های خود پرداختند که از این میان برخی از طرح‌هایی که با شبکه مسائل شرکت‌های خانواده بنیاد مستضعفان متناسب بودند، به منظور ارزیابی موشکافانه در راستای سرمایه‌گذاری خطرپذیر برگزیده شدند.

 
 

علاوه بر این مراکز دانشجویان و اساتید گرامی می‌توانند با مراجعه به دفتر حمایت از ایده‌های برتر واقع در دانشکده مهندسی ساختمان شماره دو، با ارایه طرح خود، تحت نظارت ناظران این دفتر، ضمن دریافت حمایت مالی و فضای مورد نیاز برای انجام کار، از دیگر مزایای این دفتر برخوردار شوند.